Sıkça Sorulan Sorular

LLumar Cam Filmleri ile ilgili sıkça sorulan sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

AT Grubu – Fiyat ve Performans bakımından en çok talep edilen gruptur. Farklı tonlarda ve görünümde ışık geçirgenliğinde modellere sahiptir. kalınlığı 0.035000 mm olup ve 5 yıl garantilidir. Evinize ve aracınıza modern ve elit bir görünüm kazandırmanızı sağlar. Diğer modellere göre en büyük özelliği ömrüdür. Aracınızı 5 yıl ve üzerinde kullanacaksanız farklı bir grup tercih edebilirsiniz.

ATC Grubu – ATC grubu comfort grubu olarak adlandırılır. kalınlığı ATR grubu ile benzer seviyede olup 0.043000 mm dir. ATR’ grubundan farklı olmasının nedeni ise güneş enerjisinin yansıtılma miktarıdır. ATC grubu ise daha çok güneş ısısını aracın içerisinde toplar Ve Soğuk iklimlerde klima kullanım oranını büyük ölçüde azaltır. Bu yüzden Soğuk bölgelerde daha çok tavsiye edilir. ATC grubu 7 yıl garantili olup uzun süre kullanım seçeneği sunar.

ATR grubu – ATR grubu Elit grup olarak adlandırılır. ve bilinir ürün yelpazesinde en üst seviyedeki ürün olup daha kapsamlı bir kullanım olanağı sunar. 10 yıl garantilidir. Diğer ürünlerden ve modellerden en büyük farkı metal içerikli olması ve 0.044000 mm kalınlığıdır. Güneş ışığını ve ısısını orantılı bir şekilde araç içine dağıtır. Metal içerikli ATR grubu dışarıdan bakıldığında aynalı ve ultra premium bir görüntü sunar. Filmin kalınlığı ömrü ve kullanımı açısından önem taşır. Bu bakımdan en uzun garanti ve kullanım süresine sahip model ATR grubudur.
Filmlerimiz model ve grubu olarak ayrı ayrı garanti kapsamına sunulmaktadır.
ATR Grubu 10 YIL
ATC Grubu 7 YIL
AT Grubu 5 YIL garantilidir.
Araç cam filmi kaplaması yaparken ortalama geçen süre 1.5 ila 3 saat arasında değişmektedir. filmin grubuna aracın yapısına ve modeline göre değişim göstermektedir. Bunun için müşterilerimizin daha önceden arayıp bildirmeleri ve işlerinin aksamadan belirli bir saat belirlenip o saatler arasında aracını teslim edip ve planlı bir şekilde almasına olanak tanınır. Bu nedenlerden dolayı genelde randevu sistemi tercih edilir.
https://www.llumar.gen.tr/ ve https://www.harsoto.com/ internet adreslerimizden online randevu talebinde buluna bilirsiniz anlık geri dönüş sağlanmaktadır.
İstanbul (Avrupa) yakasında yerinde cam filmi için servis olanağı müşterilerimize sunmaktayız.
Araç ve araçlarınıza uygulanan cam filmi uygulamasını detaylı ve canlı olarak cam film merkezlerimizde izleye bilirsiniz. Müşteri memnuniyeti ve güvenilirlik bakımından aracınızın yanında durup yapılan çalışmayı an ve an takip edebilirsiniz.
Müşterilerimizden herhangi bir keşif ücreti talep etmemekteyiz. Merkezlerimizde gelip yapılan ve yapılmakta olan çalışmalara ve uygulamaları inceleyebilir çalışanlarımızdan konu ile alakalı detaylı bilgiler edinebilirsiniz.
İstanbul (Avrupa) Yakasında 13 yıllık bir çalışma tecrübesi ve profesyonel çalışma kadrosu ile LLumar’ ın ilk Yetkili bayilerinden biri olarak hizmet vermekteyiz.
Uygulama hatasıdır. Cam filmi su ile karıştırılmış özel bir kimyasalla uygulanır, filmin altında kalan su sıkıca, dikkatlice ve tekrarlanan işlemlerle dışarıya atılmazsa film altında toplaşır. Buda çok hoş gözükmeyen bir görünüme neden olur çok fazla ve büyük kabarcıklar halinde toplaşmışsa giderilmesi çok uzun sürebilir.
Cam filmleri evinizin ve çalışma ortamlarınızın camlarından gelen ısıyı engelleme konusunda
ülkemizde hala pek fazla yaygın olmasa bile tüm dünyada en çevreci, en ekonomik ve en etkili çözümdür. Aynı zamanda (UV)ultraviyole Güneşin zararlı ışınlarını da keserek güneşin kanserojen etkilerinden cildini korur, döşemelerin ve değerli antika eşyalarınızın solmasını ve yıpranmasını engeller. Perde sadece ışığı keser, üstelik cam ile arasında oluşacak yüksek ısının tekrar mekana sızmasına engel olamaz.
Özel durumlar dışında araç cam filmleri içeriden uygulanmaktadır, ve her serinin ayrı ayrı garantisi bulunmaktadır. ATR Grubu 10 YIL , ATC Grubu 7 YIL , AT Grubu 5 YIL garantilidir.
Araç güvenlikli cam filmleri 0.100000 mm kalınlığındadır. Daha kalın olan güvenlikli filmler hafif bombeli olup açılıp kapanan araç camları için uygun değildir. Özellikle günümüzde kesinlikle önermekteyiz. Kapkaç ve hırsızlık ve kaza gibi durumlarda camı bütün halde tutabilmesi ile ciddi derecede aileniz ve sizin açınızdan koruyucu özelliğe sahiptir. Kurşun bakımından ateşli bir saldırı karşısında kat kat kalınlaştırılmış güvenlik filmleri bile kurşuna karşı yüzde yüz performans sağlayamazlar. Kurşunun tipini, film ile atıldığı yer arasındaki mesafeyi, uygulandığı camın özelliğini hesaba katmak gerekir. Örneğin iki metre yakından atılan kurşuna dayanabilecek bir film yoktur. Ama kurun geçirmez cam kullana bilirsiniz.
Hem evet hem hayır. Cam filmlerinin yüzeyleri üzerinde koruyucu bir laminasyon mevcuttur. Bu sertlik normal bir camın katmanına göre nispeten yumuşaktır. Dolayısı ile cam filmini yumuşak bezlerle temizlemek gerekir. Daha sert ve çizilmez bir cam filmi üretimi mümkün değildir, Garantilerimiz Ürünün Kalkması , Kabarması , İçinde hava kabarcığı bırakması gibi durumlar için geçerlidir. Dışarıdan gelen darbe ve şahıs hasarlarına karşı ürünümüz garanti kapsamı dışında kalır.

Tüm soru ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Satış ekibimizle İletişim sayfasına giderek temasa geçebilirsiniz. Teşekkür ederiz.